background-color: rgb(255,255,255); color: rgb(237, 38, 36);" colspan="2" rowspan="1";>

 

Ove Soerensen.jpg
Pastor Ove Sørensen
Kontor:
Hjarnøgade 5
8000 Århus C
Tlf 86135425
aarhus@metodistkirken.dk
Privat:
Nørre Allé 86, 2. tv.
8000 Aarhus C.
Tlf 31248154
ove.soerensen@metodistkirken.dk
Christina Soerensen.jpg
Pastor Christina Preisler
Kontor:
Hjarnøgade 5
8000 Aarhus C
Tlf 86135425
Privat:
Mandalsvej 16B
8200 Aarhus N.
Tlf 29821262
christina.preisler@metodistkirken.dk
Julie Bie
Lægleder/korleder
Julie Bie
julie@netfyssen.dk
 

Mogens Flinck Hansen.jpg
Menighedsrådsformand
Mogens Flinck Hansen
mogens@flinckhansen.dk

Kjeld Ørsted.jpg
Kasserer
Kjeld Ørsted
aarhus.kasserer@metodistkirken.dk
Kirkens konto: regnr. 7260 kontonr. 1064420. 

Jette Barkholt.jpg
Spejdernes gruppeleder
Jette Barkholt
jettebarkholt@webspeed.dk
 

Ove Soerensen.jpg
Børne- og Ungdomarbejdet
Ove Sørensen
ove.soerensen@metodistkirken.dk

Lene Noerrelykke.jpg
Musikmedarbejder/korleder
Lene Nørrelykke
mail@lenegospel.dk

Mathias Aaen.jpg
Musikmedarbejder
Mathias Aaen
mathias@aaen.info





 

Betlehemskirken, Hjarnøgade 1, 8000 Aarhus C, tlf. 86135425, www.betlehemskirken.dk, bankkonto: 7260 - 0001064420
Content managed by the Etomite Content Management System Powered by Etomite 0.6 (Heliades).